Masz pytanie?


BIP Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Krotoszynie

 Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej


Google
 Wspieramy akcje:
Statystyka:
Połączyłeś się z adresu :
3.229.118.253.

Twój host: ec2-3-229-118-253.compute-1.amazonaws.com

  odwiedzin od 2014r : 6016
  dzisiaj: 66
  on-line: 3
  strona istnieje: 5020 dni
  ładowanie: 0.01 sek

40 Lecie Poradni

 

 W dniu 11 grudnia 2009 r. krotoszyńska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna świętowała 40 lat istnienia. Przygotowania do obchodów rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Planowano przedstawienie specyfiki pracy Poradni, jej dotychczasowego dorobku oraz kierunków dalszego rozwoju placówki. Wszystko to uwieńczone miało być uroczystym spotkaniem z zaproszonymi gośćmi... Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień uroczystości 40-lecia Poradni.
      Pracownicy placówki, dokonując ostatnich przygotowań, nerwowo patrzyli na zegarki wypatrując pierwszych gości. Wśród przybyłych byli przedstawiciele lokalnych władz Powitanie samorządowych, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz byli pracownicy naszej placówki. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor Poradni – pani Karina Zimna. Omówiła rolę Poradni w lokalnym systemie pomocy dzieciom, rodzinom i szkołom. Następnie krótko wyszczególniła zmiany, jakie nastąpiły w specyfice pracy, zarówno pod względem jakościowym (wzrost możliwości placówki oraz specjalizacji pracowników), jak i ilościowym (coraz więcej realizowanych wniosków ze strony rodziców i szkół). Następnie pracownicy Poradni przedstawili najnowszą ofertę pomocową – psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną. Głos zabrali także przedstawiciele władz samorządowych oraz organów nadzoru pedagogicznego wskazując na ważną rolę Poradni w powiatowym systemie pomocy dziecku, rodzinie i szkole. Złożyli również wszystkim pracownikom życzenia wytrwałości w realizowaniu własnych dróg rozwoju zawodowego, a Poradni – by w dalszym ciągu pełniła tak ważną rolę wśród placówek oświatowych. Nasya opwieoa

  Dyrektor Poradni podziękowała gościom za przybycie i złożone życzenia i zaprosiła do wysłuchania i obejrzenia historii Poradni, przygotowanej przez pracowników w konwencji bajki. Prezentacja historii placówki spotkała się z życzliwym przyjęciem i nagrodą w postaci głośnego aplauzu za niekonwencjonalną i potraktowaną nieco z przymrużeniem oka opowieść.
Powitanie

  Po zakończeniu oficjalnej części obchodów jubileuszu pani dyrektor zaprosiła gości na skromny poczęstunek, w trakcie którego uczestnicy uroczystości wymieniali uwagi i spostrzeżenia dotyczące specyfiki pracy placówki. Dyskutowali również nad zmianami, które zachodziły w Poradni na przestrzeni kilkudziesięciu lat, a także nad nowymi perspektywami w rozwoju placówki.